جزئیات خبر


مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان:

وقف؛ عامل به حرکت درآوردن چرخ تولید و اشتغال‌زایی است

وقف؛ عامل به حرکت درآوردن چرخ تولید و اشتغال‌زایی است
1396/11/30

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: وقف؛ عامل به حرکت درآوردن چرخ تولید و اشتغال زایی در همه امور به ویژه کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس رضا حقدادی در دیدار با رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ملک محمدی معاون پارلمانی آستان قدس رضوی برگزار شد، بر موضوعات تولیدی و اشتغال‌زایی در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، طیور، کشت گلخانه‌ای، پرورش شتر و شتر مرغ و همچنین لزوم وجود تسهیلات بانکی و مشارکت‌بخش خصوصی تاکید کرد.
وی با اشاره به پیشینه موقوفات امام رضا(ع) در استان سمنان و اهمیت وقف و پرداختن به آن گفت: این موضوعات منطبق بر رویکرد جدید تولیت عظمای آستان قدس رضوی بر مبنای منشور ابلاغی هفت‌گانه رهبر فرزانه انقلاب است.
حقدادی ادامه داد: پیرو پیشنهاد احداث شهرک گلخانه‌ای از سوی ریاست کل سازمان جهاد کشاورزی استان، این موسسه آمادگی خود را برای آغاز طرح های تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به آن که منجر به تولید و اشتغال بشود را اعلام می‌کند که البته اجرای آن منوط به یاری جهاد کشاورزی نیز می‌باشد.
رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به مشکل کمبود آب اجرای پروژه های گلخانه ای را بهترین روش در بهره وری تولیدات کشاورزی دانست و نقش آن را در این خصوص حائز اهمیت برشمرد و علاوه بر آن از جهات مختلف آنرا شامل توجیه اقتصادی دانست .
در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین ملک محمدی بیان کرد: با توجه به روحیات، عملکرد و رویکرد سازنده تولیت محترم، فرصت کنونی بهترین موقعیت برای رشد و شکوفایی هرچه فزاینده‌تر موقوفات است و باید هماهنگی میان دو دستگاه آستان قدس رضوی و جهاد کشاورزی بیش از پیش در دستور کار قرار بگیرد.
 447-96

نظر شما