جزئیات خبر


گونه‌های گیاهی با نیاز آبی کم، توسط موسسه کشاورزی ‌و موقوفات سمنان کشت می‌شود

گونه‌های گیاهی با نیاز آبی کم، توسط موسسه کشاورزی ‌و موقوفات سمنان کشت می‌شود
1396/11/3

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: ارقام زراعی و باغی با نیاز آبی کم، توسط این موسسه کشت می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس رضا حقدادی در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان بیان کرد: با توجه به بحران کمبود آب حاکم بر کشور، طرح‌های مطالعاتی برای کشت ارقام زراعی و باغی  سازگار با این پدیده به ویژه گیاهان گلخانه‌ای، زرشک، طیور، پرورش شتر و... در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین ضمن ارائه گزارش پیرامون موضوعات وقفی در استان، بر اهمیت فعالیت‌های آستان قدس رضوی طبق منشور رهبر معظم انقلاب و منویات تولیت مبنی بر صیانت از موقوفات امام رضا(ع) تاکید کرد.
در این دیدار حضرت آیت‌الله سید محمد شاهچراغی؛ امام جمعه سمنان گفت: همه ما در سایه ائمه و امام‌زاده‌ها به ویژه از نسل موسی‌بن جعفر(ع) زندگی می کنیم که باید قدردان این موهبت الهی باشیم.
وی با اشاره به لزوم حفظ و صیانت موقوفات به بهترین شکل، افزود: معتقد هستم باید در حفظ حتی یک درخت وقفی نیز کوشش کرد؛ چراکه با  وقف می‌توان فرهنگ اسلامی را تبلیغ و ترویج کرد.
وی ادامه داد: هر چه بتوان از عواید موقوفه برای تولید و اشتغال در راستای تحقق منشور رهبری معظم انقلاب بهره برد، به نتایج بهتری نیز دست خواهیم یافت و به این منظور باید به سمتی حرکت کنیم که استفاده حداکثری از این توان را داشته باشیم.
امام جمعه سمنان اضافه کرد: ایجاد اشتغال، یکی دیگر از آثار و نتایج وقف است؛ چراکه این امر، زمینه‌ای برای احیای نهاد خانواده به شمار می‌رود.
 417-96

نظر شما