جزئیات خبر


مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان:

تولید و اشتغال در سایه صیانت از موقوفات، آبادانی را به همراه خواهد داشت

تولید و اشتغال در سایه صیانت از موقوفات، آبادانی را به همراه خواهد داشت
1396/10/26

مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: تولید و اشتغال در سایه صیانت از موقوفات، عمران و آبادانی را به همراه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، رضا حقدادی در دیدار با مدیر و خبرنگاران صدا و سیما مرکز استانی سمنان بر شفاف‌سازی درآمدها و هزینه و اولویت قرار دادن خدمت به محرومان و مستضعفان، ارتباط خوب دو سویه با رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما، تصمیم‌گیری‌های پیش روی بر مبنای منشور هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب با رویکرد های جدید تولیت معزز آستان قدس رضوی، موضوعات موقوفاتی، فعالیت‌های آستان قدس رضوی در استان و همچنین عملکرد موسسه در شهرستان دامغان، به گفت و گو پرداخت.
وی با تشریح وضعیت موقوفات در استان سمنان، فعالیت‌های صورت گرفته، طرح‌ها و پروژه‌های مطالعاتی در دست اقدام بر مبنای رویکرد جدید آستان قدس رضوی و سیاست‌گذاری بهره‌برداری بهینه از دو سرمایه بی بدیل آب و خاک گفت: آستان قدس رضوی به برکت فیوضات حضرت رضا(ع) و بهره‌گیری از سرچشمه ذلال وقف، می‌کوشد تا با تولید و اشتغال ضمن صیانت از فرهنگ غنی وقف در خرمی و آبادانی میهن اسلامی سهمی به سزا داشته باشد.
حقدادی با تاکید بر حفظ و صیانت از موقوفات گفت: تلاش موسسه بر زنده نگه داشتن موقوفات به عنوان میراثی برای نسل‌های آتی متمرکز شده است.
وی با اشاره به طرح‌های مختلف دانش بنیان این موسسه گفت: در این راستا طرح و پروژه‌هایی در بخش‌های گلخانه، طیور، دامپروری، کشاورزی و کاشت زعفران متناسب با اقلیم آب و هوایی منطقه و مبتنی بر روش‌های علمی با همکاری مراکز دانشگاهی در دست مطالعه است.
قریب؛ مدیر دفتر نمایندگی صدا و سیمای مرکز استان سمنان، این دیدار را نقطه عطفی برای ارتباطات مستمر در آینده دانست و اضافه کرد: این امر گام مهمی برای انعکاس شفاف‌سازی و ایجاد ذهنیت سالم اجتماعی به شمار می‌رود.
وی با استقبال از همکاری دو سویه، از آمادگی همه جانبه صدا و سیما مبنی بر انعکاس هر نوع برنامه اجرایی آستان قدس رضوی برای اطلاع صحیح به مردم خبر داد و افزود: از جمله رسالت‌های صدا و سیما، آگاهی دادن به مردم از عملکرد نهادها، سازمان‌ها، ادارات و مراکزی است که برای آبادانی ایران اسلامی تلاش می‌کنند.
 411-96

نظر شما