جزئیات خبر


مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان:

آستان قدس رضوی از طرح‌های تولیدی بسیج استقبال می‌کند

آستان قدس رضوی از طرح‌های تولیدی بسیج استقبال می‌کند
1396/10/11

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: آستان قدس رضوی از هرگونه طرحی که توسط بسیج در راستای انجام پروژه‌های تولیدی ارایه شود، استقبال می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس رضا حقدادی در دیدار با سرهنگ دوم پاسدار خوشقدم؛ فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان، این نشست را فرصتی مغتنم برای بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف از جمله بررسی مشارکت بسیجیان در طرح‌های سازندگی با استفاده از قابلیت‌های ممتاز موقوفاتی عنوان کرد و افزود: باغ بزرگ زیتون در روستای موقوفه لاسجرد از توابع سمنان، یکی از بخش‌هایی به شمار می‌رود که از موقعیت مناسبی در این خصوص برخوردار است.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان با قطعه‌بندی اراضی زراعی در منطقه موقوفه روستای برم، زمینه فعالیت بسیج را در پروژه‌های تولیدی فراهم کرد.
حقدادی، منطقه موقوفه شیربند دامغان را به لحاظ گردشگری دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و افزود: این منطقه در زمینه اجرای پروژه‌های گلخانه‌ای، پرورش شتر مرغ، ماهی، آبزیان، طیور و ... موقعیت ویژه‌ای را فراسوی ما قرار می‌دهد.
وی درخواست مجدد مبنی بر دایر کردن پایگاه بسیج برای همکاران این موسسه را خواستار شد و افزود: مترصد آنیم که طبق سیاست‌های ابلاغی تولیت معزز، بسیج را به عنوان شجره طیبه‌ای در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی همواره در بدنه آستان قدس رضوی، پویا داشته باشیم.
خوشقدم نیز در بخشی از صحبت‌های خود، حرم مطهر حضرت رضا(ع) را مرکز معنوی جهان تشیع دانست و وجود موقوفات گسترده متعلق به آن امام همام در استان سمنان را افتخاری بسیار بزرگ برشمرد.
وی با استقبال همه جانبه از پیشنهاد و آمادگی این موسسه برای اجرای طرح‌های تولیدی و مشارکتی، آن را فرصتی مغتنم و بزرگ برای بسیج در راستای اهداف بسیج سازندگی دانست و افزود: تلاش ما بر این است تا از این فرصت استثنایی بیشترین بهره را از ظرفیت‌های موقوفاتی به دست آوریم.
خوشقدم با اهمیت دادن به این مهم پیشنهاد کرد تا گردهمایی با حضور فرماندهان پایگاه‌ها و مجموعه‌های بسیج، مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان و سایر مسئولان خدوم آستان قدس رضوی تشکیل شود.
پس از این نشست، حاضران در این جلسه از مجتمع کشاورزی موقوفه برم و ظرفیت‌های موجود موقوفاتی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی با مشارکت بسیج سازندگی دیدن کردند.
401-96

نظر شما