جزئیات خبر


امام جمعه شهرستان دامغان:

عملکرد آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان تحسین‌برانگیز است

عملکرد آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان تحسین‌برانگیز است
1396/10/11

امام جمعه شهرستان دامغان گفت: عملکرد آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان تحسین‌برانگیز است و سایر بخش‌ها همچون اوقاف باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حاج سید محمد حسینیان با اشاره به پروژه‌های آستان قدس رضوی در این شهرستان بیان کرد: احداث کانال سیمانی به طول 9 کیلومتر، تسطیح و یکپارچه‌سازی 750 هکتار از اراضی، احداث 7 حلقه چاه عمیق برای کشاورزی، احداث 35 کیلومتر جاده بین مزارع، تحقیق و کشت گیاهان دارویی و... از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
وی با بیان این که احداث 140 هکتار باغ پسته توسط موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرده است، افزود: علاوه بر این، اقداماتی نظیر واگذاری 50 هکتار از اراضی به وزارت کشاورزی برای احداث مرکز تحقیقات پسته، احداث باغاتی همچون زردآلو، انگور و پسته، تولید پسته ارگانیک، تولید محصولاتی مانند گندم، جو، خربزه و ذرت، بخشی دیگر از این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
حسینیان، تاسیس مهدالرضا(ع)، تولید، ایجاد اشتغال، افزایش عمران، حفظ و نگهداری و احیاء موقوفات در برم، شیربند، آستانه، لاسجرد و... را بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و خدماتی صورت گرفته توسط آستان قدس رضوی عنوان کرد.
400-96

نظر شما