جزئیات خبر


مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان:

احیاء باغ زیتون لاسجرد با جدیت در حال انجام است

احیاء باغ زیتون لاسجرد با جدیت در حال انجام است
1396/10/4

مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: احیاء باغ زیتون لاسجرد با جدیت در حال انجام است.
مهندس رضا حقدادی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی پس از بازدید از باغ بزرگ زیتون واقع در مجتمع کشاورزی موقوفه لاسجرد از توابع شهرستان سمنان از وضعیت رو به رشد و مطلوب برای رسیدگی به این باغ خبر داد و بیان کرد: بر مبنای جدول کاری، فعالیت برای رسیدگی همه جانبه باغ زیتون لاسجرد پس از سرمازدگی شدید سال‌های اخیر، با تلاش کارشناسان انجام می‌شود.
وی هرس درختان سرمازده اعم از هرس فرم، هرس پاجوش و خشک بری درختان سرمازده را بخشی از فعالیت‌های در دست اقدام این موسسه عنوان کرد و افزود: این اقدام در مساحت 40 هکتار در حال اجرا است.
حقدادی با بیان این که هرس قسمت‌های خشک درختان در سطح 150 هکتار از درختان زیتون پایان یافته است، افزود: علاوه بر این، در نقاط هرس شده برای جلوگیری از آفت‌زدگی نیز چسب هرس زده می‌شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه آبیاری پاییزه در سطح 250 هکتار از باغ بزرگ زیتون نیز به پایان رسیده است.
حقدادی، مبارزه با علف‌های هرز در مساحت 100 از قطعه 8 باغ پسته به طور مکانیزه را از جمله اقدامات مهم موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان در راستای خرمی و زنده نگه داشتن باغ دانست.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان با اشاره به بهره‌برداری حداکثری از منابع آب و خاک برای کاشت درختان پسته به مساحت 10 هکتار و گریدر زنی در ردیف‌های درختان پسته، گفت: تلاش ما بر جدیت همه جانبه به منظور احیای توامان درختان زیتون و پسته در این باغ بزرگ متمرکز شده است.
392-96

نظر شما