جزئیات خبر


اختصاص 45 هکتار از اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان به کشت جو

اختصاص 45 هکتار از اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان به کشت جو
1396/9/19

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از اختصاص 45 هکتار از اراضی این موسسه به کشت جو طی سال زراعی 97-96، خبر داد.
مهندس رضا حقدادی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در سال گذشته این اراضی اجاره بوده است و به همین دلیل کشت پاییزه نداشته‌ایم.
وی با اشاره به رقم مورد استفاده در کشت امسال، گفت: در این اراضی، رقم یوسف کشت شده است.
حقدادی انجام آزمایش خاک قبل از کاشت را یکی از نقاط قوت کشت این محصول در مقایسه با سال زراعی 96-95، عنوان کرد و افزود: توصیه کودی بر اساس نتایج آزمایش خاک و استفاده از بذور اصلاح شده، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان تسطیح اراضی قبل از کاشت و آماده سازی مزارع در کمترین فرصت ممکن را نام برد.
حقدادی درباره اقدامات صورت گرفته در مرحله قبل از کاشت این محصول برای افزایش عملکرد، گفت: در این راستا، فعالیت‌هایی همچون آزمایش خاک، استفاده از اراضی آیش، رعایت تناوب زراعی و... انجام شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر آبیاری این اراضی به روش غرقابی انجام می‌شود که به این منظور برنامه‌هایی برای تجهیز این اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری در سال‌های آتی بر اساس برنامه استراتژیک در نظر گرفته شده است.
حقدادی با اشاره به زمان برداشت جو این موسسه گفت: برداشت این محصول در نیمه دوم خرداد سال آینده انجام می‌شود.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان ادامه داد: این محصول در مهر ماه و آبان ماه سال جاری کشت شده است.
 
380-96

نظر شما